Děvčice z Vonice


Stále živá láska k folkloru přivedla v roce 2003 bývalé tanečnice a zpěvačky k založení ženského sboru.

Děvčice z Vonice jsou součástí slováckého souboru Vonica ve Zlíně. Vystupují na různých folklorních slavnostech a setkáních. Účinkovaly na Mezinárodním folklorním festivalu ve Strážnici, v době adventu zpívají v kostelích a přicházejí potěšit klienty v domovech seniorů.

Děvčice z Vonice

Zaměřují se především na blízké regiony. Nejčastěji si vybírají písně z Horňácka, Moravských Kopanic, Luhačovického Zálesí, Valašska, ale i Slovenska. Vystupují ve stylizovaných kostýmech inspirovaných pracovním krojem Luhačovického Zálesí.

Vedoucí sboru je Broňa Zelingerová, která také vybírá písně a sestavuje programy. Několika úspěšnými tematickými pásmy obohatila repertoár sboru Etela Podešvová. Velkým přínosem je hudební doprovod na akordeon všestranného muzikanta a tanečníka Vonice Standy Škubala.

Děvčice si vždy rády zazpívají s cimbálovou muzikou Linda, se kterou spolupracovaly při nahrávání CD Muzikantské bylinky. Program sboru příležitostně zpestří svým zpěvem nebo hrou na housle či píšťaly muzikant Mirek Zelinka.

„S radosťú a veselosťú“

Motto, které nám Broňa vštěpuje, vyjadřuje naši lásku k lidovým písním, dobrou náladu a potěšení ze společného setkávání a zpívání, které chceme předávat dál…

Vedoucí sboru žen :

Broňa Zelingerová
+420 776 310 345
b.zelingerova@hotmail.com